Ana Sayfa Tarihe lkelerimiz Visyonumuz Misyonumuz Teskilatimiz Mevzuatlar letiim
Sik Sorulan Sorular ikayet Formu   

Dikkat Edilcek Hususlar Ýdari Para Cezalarý Hakkýnda

ZABITA EKİPLERİNDEN BAYRAM DENETİMİ
Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bayram öncesinde özellikle bayramdaki üretimi ve tüketimi artan baklava ve diğer tatlı gibi ürünlerin üretimlerin yapıldığı yerlere ve Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
Denetimler kapsamında; zabıta ekipleri tatlı imalatında kullanılan ürünleri tek tek kontrol ederek, son kullanma tarihi geçmiş ürünler ve imalathanelerin gerekli hijyenik koşulları yerine getirip getirmedikleri de denetlendi. Çalışanların uygun iş kıyafeti giymesi, açıkta satış yapılmaması, iş yeri ruhsatı uygunluğu gibi konuları da denetleyen ekipler, çalışmalarını bayram gününe kadar sürdürecek.
Tokat Valiliği ile ortaklaşa yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşların kurbanlarını görüntü ve çevre kirliliği yaratmadan dini vecibelerini yerine getirebilmeleri için gerekli tedbirler alındı.
Halk sağlığının korunması için denetimlerin bayrama kadar aralıksız sürdürüleceğini belirten Zabıta Müdürlüğü, hayvan pazarlarında satıcıları ve üretim yapan işletmeleri bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Tarih: 22.10.2012       Bu Sayfa 3455 kez okundu.
FOTOĞRAFLAR